Nasza Kancelaria Radców Prawnych z Łodzi świadczy profesjonalną pomoc prawną dla podmiotów biorących udział w postępowaniach związanych z zamówieniami publicznymi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w doradztwie i reprezentowaniu klientów zarówno w roli zamawiającego, jak i wykonawcy. Nasz zespół prawników specjalizuje się w prawie zamówień publicznych i posiada niezbędną wiedzę, aby pomóc Państwu przeprowadzić proces zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oferujemy kompleksową obsługę dla Klientów z Łodzi i Warszawy, począwszy od przygotowania i przeglądania dokumentacji przetargowej, przez doradztwo w zakresie procedur zamówień publicznych, aż po reprezentowanie przed organami nadzoru oraz sądami administracyjnymi.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w realizacji zamówień publicznych, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Dzięki naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy jesteśmy w stanie skutecznie pomóc Państwu na każdym etapie procesu.

Co to są zamówienia publiczne?

Zamówienia publiczne to proces, w którym rząd, jednostki samorządu terytorialnego lub inne podmioty publiczne zamawiają produkty, usługi lub roboty budowlane od przedsiębiorców.

Celem tego procesu jest zakupienie potrzebnych rzeczy lub usług po rozsądnej cenie, z zachowaniem przejrzystości i równego traktowania wszystkich zainteresowanych podmiotów.

W procesie zamówień publicznych, stronami są zamawiający czyli podmioty publiczne i wykonawcy czyli przedsiębiorcy, którzy ubiegają się o udział w postępowaniu.

kancelaria prawna łódź

Co jest istotą zamówień publicznych?

Istotą zamówień publicznych realizowanych w Łodzi, Warszawie, a także innych miejscowościach w całej Polsce jest zapewnienie przejrzystości i transparentności procesu oraz równego traktowania wszystkich podmiotów biorących udział w postępowaniu. 

W tym celu przepisy dotyczące zamówień publicznych określają szczegółowe procedury, jakie muszą być przestrzegane przez zamawiającego, w celu zagwarantowania jak największej transparentności i uczciwości procesu. 

Z tego powodu, obsługą zamówień publicznych zajmuje się wiele kancelarii prawnych, które pomagają przedsiębiorcom przejść przez cały proces związany z zamówieniem publicznym.

Jakie zadania spełnia radca prawny w zamówieniach publicznych?

Radca prawny jest specjalistą, który może pomóc zarówno zamawiającemu, jak i wykonawcy w przeprowadzeniu postępowania przetargowego zgodnie z przepisami prawa. Radca prawny może pomóc w przygotowaniu i przeglądzie dokumentacji przetargowej, doradzać w zakresie procedur zamówień publicznych, reprezentować klienta przed organami nadzoru oraz sądami administracyjnymi, a także pomóc przy negocjacjach z zamawiającym. Radca prawny zajmujący się zamówieniami publicznymi jest w stanie zagwarantować, że proces zamówienia przebiega zgodnie z przepisami prawa, co zwiększa szanse na sukces oraz zmniejsza ryzyko negatywnych konsekwencji.

Zamówienia publiczne – usługi oferowane przez kancelarię w Łodzi i Warszawie

Jako kancelaria radców prawnych z Łodzi specjalizujemy się m.in. w zamówieniach publicznych. Oferujemy naszym klientom następującą pomoc:

  • Przygotowanie i przegląd dokumentacji związanej z przetargiem
  • Doradztwo w zakresie procedur zamówień publicznych
  • Reprezentowanie klienta przed organami nadzoru oraz sądami administracyjnymi
  • Analiza i ocena ryzyka związanego z prowadzeniem postępowania przetargowego
  • Pomoc przy negocjacjach z zamawiającym

Nasza kancelaria mieści się w Łodzi, ale jesteśmy również do dyspozycji klientów z Warszawy, jak i innych miast z całej Polski. Nasi specjaliści ds. zamówień publicznych posiadają bogate doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę, dzięki którym jesteśmy w stanie skutecznie pomóc Państwu na każdym etapie procesu zamówień publicznych. W razie potrzeby, zajmujemy się także odwołaniami oraz skargami w trakcie trwania postępowania przetargowego.

Zamówienia publiczne Łódź, Warszawa – jak skorzystać z pomocy prawnej?

W celu skorzystania z naszych usług w Łodzi, serdecznie zachęcamy do kontaktu mailowego, a także telefonicznego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Nasi specjaliści ds. zamówień publicznych w Łodzi chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości, także w zakresie prawa cywilnego, prawa gospodarczego i innych obszarów specjalizacji.